ZADZWOŃ LUB NAPISZ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej w Brandenburgii Wschodniej zapraszamy do kontaktu PRZED PODJĘCIEM PIERWSZYCH FORMALNYCH KROKÓW. Aby uniknąć błędów, rozczarowań i przede wszystkim niepotrzebnych kosztów, zalecamy odpowiednio wczesny kontakt z Business Location Network. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią telefonicznie wszystkie ważne kroki formalne związane z rozszerzeniem działalności na Brandenburgię i Niemcy. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy w kwestiach takich jak:

 • zakładanie firmy w Niemczech,
 • akup i najem nieruchomości,
 • możliwości zatrudnienia pracowników,
 • dotacje i instrumenty wsparcia,
 • analiza rynku,
 • wyszukiwanie partnerów gospodarczych i naukowo-badawczych,
 • i wiele innych...

Skontaktuj się z naszymi ekspertami i skorzystaj z bezpłatnych porad w języku polskim. Osoby do kontaktu:

ICU INVESTOR CENTER UCKERMARK GMBH IN SCHWEDT/ODER

(ICU CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA W SCHWEDT N. ODRĄ)

Alexander Buwelski

Spółka ICU Investor Center Uckermark GmbH to podmiot wspierający gospodarkę regionu Uckermark, który z przyjemnością pomoże Państwu odnaleźć właściwą lokalizację i odpowiedniego partnera dla swoich inwestycji w naszym regionie.

Bez względu na to, czy chodzi o rozpoczynanie przez Państwa działalności gospodarczej, czy też sukcesję w obrębie już istniejącego przedsiębiorstwa, chętnie doradzimy Państwu i pomożemy na każdym etapie i w razie jakichkolwiek pytań. Wybór właściwej lokalizacji, jak i odpowiedniej osoby odpowiedzialnej za kontakt w regionie i poza nim stanowią najważniejsze elementy przy rozpoczynaniu działalności. Odpowiedni pracownicy, w tym specjaliści, i oczywiście stabilne finansowanie są elementami kluczowymi przy wdrażaniu planu zakładania firmy.

Chętnie pomożemy Państwu w pokonaniu tej drogi i staniemy się pośrednikiem w kontaktach w obszarach przemysłowo-komercyjnych, zarówno z władzami, jak i pozostałymi organami decyzyjnymi. Dzięki rozwiniętej regionalnej marce UCKERMARK uprawiany jest tzw. skuteczny marketing lokalizacyjny i w równym stopniu wspierane jest budowanie tożsamości regionu.

Jesteśmy Państwa pośrednikiem w wyborze właściwej lokalizacji dla Waszej inwestycji. Możecie się do nas zawsze zwrócić, jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji i kontaktów.

INVESTOR CENTER OSTBRANDENBURG GMBH IN FRANKFURT (ODER)

(CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA BRANDENBURGII WSCHODNIEJ WE FRANKFURCIE N. ODRĄ)

Irina Kania

Investor Center Ostbrandenburg (Centrum Inwestorów Wschodniej Brandenburgii) jest podmiotem wspierającym gospodarkę we Frankfurcie nad Odrą. Jako centrum myśli gospodarczej i naukowej we Frankfurcie nad Odrą opracowywane są indywidualne oferty dostosowane do wymogów danej branży dla inwestorów w kraju i za granicą. Oferujemy wszechstronne doradztwo w zakresie optymalnej lokalizacji w polsko-niemieckim regionie gospodarczym jak i doradztwo we wszystkich kwestiach dotyczących utworzenia działalności. Nasi eksperci opracowują wspólnie z Państwem optymalną strategię realizacji projektu i udzielają Państwu wszystkich istotnych informacji.

Gwarantując całkowitą poufność, udzielamy doradztwa dla przedsiębiorstw zupełnie bezpłatnie. Skorzystajcie Państwo z możliwości jakie oferujemy. Prosimy skontaktować się z nami!

WIRTSCHAFTSFÖRDERUNG LAND BRANDENBURG GMBH (WFBB)

(AGENCJA ROZWOJU GOSPODARCZEGO BRANDENBURGII)

Agata Riehm

Agencja Rozwoju Gospodarczego Brandenburgii to centralny punkt kontaktowy na poziomie kraju związkowego Brandenburgia. Nasi pracownicy wspierają przedsiębiorców, start-upy oraz organizacje terytorialne i okołobiznesowe w zakresie innowacji, inwestycji i zatrudnienia. We współpracy z partnerami m. in. w Brandenburgii Wschodniej pomagamy znaleźć odpowiednie lokalizacje dla nowopowstających firm, doradzamy w zakresie innowacyjnych możliwości rozwoju działań gospodarczych, informujemy o możliwościach finasowania oraz dopłat do inwestycji ze środków państwowych i unijnych. Wspieramy przy rozwoju strategii poszukiwania i zatrudnienia specjalistów, kadry pracowniczej oraz uczniów zawodu. Nasza oferta obejmuje doradztwo dotyczące kształcenia ustawicznego i dokształcania zatrudnionych oraz związane z tym możliwości dofinansowania w kraju związkowym Brandenburgia.

IHK OSTBRANDENBURG

(IZBA PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA BRANDENBURGII WSCHODNIEJ)

Anetta Poethke

W ramach osobistego spotkania z pracownikami Izby Przemysłowo-Handlowej mogą Państwo skonsultować się w tematach dotyczących między innymi:

Oferujemy:

 • rozpoczęcia działalności,
 • przygotowania inwestycji,
 • możliwości finansowania,
 • zarządzania i administracji,
 • możliwości współpracy, prawa handlowego.

Pracownicy IHK Ostbrandenburg dbają o interesy rzemieślników i przedsiębiorców. Gwarantujemy przy tym pełną poufność informacji.

STIC - WIRTSCHAFTSFÖRDERGESELLSCHAFT MÄRKISCH-ODERLAND MBH

(STIC AGENCJA PROMOCJI BIZNESU POWIATU MÄRKISCH-ODERLAND)

Aleksandra Grabowska-Henschel

W ramach STIC działa Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Strausberg, które wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa w nawiązywaniu kontaktów polsko-niemieckich oraz ułatwia polskim inwestorom rozpoznanie lokalnego rynku.

Oferujemy:

 • pośrednictwo w poszukiwaniu partnerów do współpracy transgranicznej,
 • konsultacje dotyczące procesu zakładania firmy w Niemczech,
 • wsparcie w poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji dla inwestycji w powiecie Märkisch-Oderland,
 • wynajem biur oraz pomieszczeń na terenie STIC w Strausberg.

LANDKREIS ODER-SPREE

(POWIAT ODRA-SZPREWA)

Roman Durski

W ramach moich działań:

 • dzielę się wiedzą niezbędną do zapoczątkowania działalności gospodarczej,
 • wspieram poczynania mające na celu rozpoczęcie bądź intensyfikację działalności gospodarczej,
 • wskazuję drogę do osiągnięcia wsparcia finansowego,
 • pilotuję uzyskanie koniecznych dokumentów,
 • umożliwiam niezbędne kontakty biznesowe,
 • towarzyszę w stawianiu pierwszych kroków,
 • utrzymuję kontakt w celu optymalizacji warunków działania i wzrostu.

Wspieranie przedsiębiorczości jest celem poczynań administracji powiatu Odra-Szprewa, o czym warto pamiętać nosząc się z zamiarem realizacji przedsięwzięć gospodarczych.

Więcej informacji nie tylko na wspomniane powyżej tematy można uzyskać kontaktując się ze mną telefonicznie bądź pocztą elektroniczną.