Studia i co dalej? Targi we Frankfurcie nad Odrą.

25 listopada w godz. 10 – 16, Miasto Frankfurt nad Odrą, wraz z lokalnymi przedstawicielami z Agencji Pracy, Izby Rzemieślniczej, Izby Przemysłowo-Handlowej i Brandenburskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, organizuje Targi Szkoleniowe we Frankfurcie nad Odrą w Centrum Wystawienniczym we Frankfurcie.

W ramach targów szkoleniowych zaprezentuje się około 80 firm, oferujących innowacyjne zawody, tradycyjne rzemiosła i różnorodne ścieżki kariery.

Miejskie Centrum Integracji (KI) we Frankfurcie nad Odrą, podczas targów będzie doradzać i oferować wsparcie i doradztwo w zakresie integracji zawodowej obcokrajowcom. Oferta skierowana jest zarówno do osób poszukujących porady, jak i firm i instytucji, które chciałyby zatrudnić u siebie pracowników spoza Niemiec. Miejskie Centrum Integracji będzie reprezentowane stoiskiem na targach szkoleniowych (w strefie wejściowej w bezpośrednim sąsiedztwie stoiska Brandenburskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego) i będzie oferować lokalnym firmom doradztwo we wszystkich kwestiach związanych z całym procesem – od rozmów kwalifikacyjnych, aspektów związanych z prawem rekrutacji i pobytu po trwałą integrację w firmie. Równolegle będziemy informować odwiedzających targi zagranicznych gości o ofertach pracy, możliwościach na lokalnym rynku pracy czy usługach wsparcia świadczonych przez AI przy wejściu w życie zawodowe. Przez cały czas trwania targów KI będzie dostępne jako punkt kontaktowy dla indywidualnych pytań zarówno zwiedzających, jak i firm.

 

Organizatorzy dla polskich gości przygotowali też możliwość poznania ofert firm, a także rozmów kwalifikacyjnych w języku polskim (godz. 11:00).

 

Pełna lista wystawców:

Aussteller Ausbildungsmesse Frankfurt (Oder) – „Die Mitmachmesse“! am 25.11.2023 - Azubi Ostbrandenburg (azubi-ostbrandenburg.de)

 

© BUSINESS LOCATION NETWORK 2023